Gramofon alan yerler arasında önde gelen antikacılardan İstanbul Antikacı tarihi değeri olan gramofonlarınızı hak ettiği fiyattan peşin satın alıyor. Antik gramofon oldukça geniş kapsamlı bir koleksiyondur. Koleksiyonerlerden, DJ’lerden, müzik tutkunlarından, müzik endüstrisinden eski gramofonları değerinde satın alıyoruz.

Gramofon Alan Yerler

Gramofon, tarihsel ve özelliğini yitirmemiş eski ürün olarak bilinir. İstanbul’da yeniyle eskiyi, gelenekselle, moderni bir arada barındıran gramofon İstanbul’da Osmanlı döneminden kalan eserler başta olmak üzere son dönem eserleri de barındırmaktadır.

Büyük bir hareketliliğin yaşandığı mağazamızda antika tutkunları, taş plak çalan gramofonlardan yükselen müzikle nostalji kokan eski eşyalar arasında adeta zamanda yolculuğa çıkıyor. Mağazamızda, çocukluğuna dönmek isteyen, uzun yıllar önce üretilmiş ve kullanılmış antika gramofonlarla nostalji yaşamak isteyenlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. İstanbul’un tüm semtlerinde tarihi eserleriniz değerinde nakit ödeme yöntemiyle satın alınmaktadır.

Gramofon Alan Yerler

Gramofon Alan Yerler

Gramafon, bir fonograf kaydı yazılı bir düz disk biçiminde, modüle edilmiş spiral oluktan oluşan analog ses depolama ortamıdır. Yaklaşık yarım yüzyıl boyunca diskler genellikle gomalaktan yapılmıştı. Daha önceki kayıtlarda ince bir aşındırıcı dolgu maddesi kullanılmakyaydı. 1940’lardan başlayarak, 20. yüzyılın sonlarının “orjinal kayıtları” olan polivinil (PVC) yaygınlaştı.

Bir müzik makinesi olmasa da fonotograf daha sonraki teknolojilerin gelişiminin önemli bir parçasıydı. Müziği hem kaydedebilen hem de çalabilen ilk müzik çalma cihazı fonograftı. 1887’de Alman Amerikalı mucit Emile Berliner (1851–1929), ses kaydetme ve çalma teknolojisi olan ‘gramofonun’ patentini aldı. Antik Yunanca (grámma, “harf”)  (phōnḗ, “ses”) kelimesinden türetilen Gramophone ticari markasından gelmektedir.

Gramofon Fiyatları

Gramofon Fiyatları

Gramofon Fiyatları

Gramofon fiyatları belirlenirken,  yaşı, durumu ve orjinalliği olarak değerlendirilebilir.  Bu müzik çalarlar 19. yüzyıl sonlarında çıkan teknolojilerdir. Bu nedenle bir gramofonun değerini anlamak için öncelikle onun yaşını göz önünde bulundurmak önemli bir fiyatlandırma kriteridir.

Bir diğer fiyatlandırma kriteri ise gramofonun çalma ve ses çıkışı durumu olmaktadır. Son olarak gramofonun nadirliği ve derecelendirilmesi de fiyatı belirlemede etkili bir unsurdur.

Orjinal gramofonlarınızı İstanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz ürününüzü adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

Bazı eski gramofonlar, özellikle fonograflar, modern plakları çalamaz. Plakların ilk günlerinde plakların çoğu daha küçüktü ve modern plaklardan daha yüksek hızlarda çalınıyordu. Pikapınızı çalmayı denemeden önce plakla uyumlu olduğundan emin olun.

Gramofonu Nasıl Satarsınız?

Gramofonlarınızı satarken ürününüzün yaşını ve durumunu bilmeniz gerekebilir. Orijinal kılıflar genellikle yeniden basılanlardan farklı bir tasarıma sahiptir. Antika gramafonlarınızı satmak istiyorsanız, öncelikle değerini belirlemek için sertifikalı koleksiyonculardan bilgi almalısınız. Her antikacı, bir koleksiyoncu değildir. Bu nedenle sertifikalı uzman portföy danışmanlarımızdan antikanız için fiyat teklifi almanızı öneriyoruz.

Antika eşyalar, sadece estetik bir değer taşımakla kalmaz, aynı zamanda yatırım fırsatları sunar. Nadir bulunan ve özel parçalar, zamanla değer kazanabilir. Antika koleksiyonerleri, bu eşyaları bir yatırım aracı olarak görerek, geleceklerini şekillendirebilirler. Antika pazarı, her geçen gün genişleyen ve değeri artan bir sektördür. Bu nedenle antika tutkunları, değerli parçaları satın alarak, uzun vadede maddi kazanç sağlayabilirler.

Eski gramofonlarınızı satmak istiyorsanız, öncelikle değerini belirlemek için sertifikalı koleksiyonculardan bilgi almalısınız. Her antikacı, bir koleksiyoncu değildir. Bu nedenle sertifikalı uzman portföy danışmanlarımızdan antikanız için fiyat teklifi almanızı öneriyoruz. Bizimle iletişime geçerseniz, antika eşyanız için en iyi fiyatı nakit olarak vereceğimizden şüpheniz olmasın.

İstanbul Gramofon Alanlar

Gramofon Alan Yerler

Gramofon Alan Yerler

Gramafon alanlar Türkiye dahil taraf ülkelerin 1952 yılında 17 ülkenin katılımıyla imzalanan anlaşma gereğince yapılmaktadır. Antika İstanbul’un uzman ve sertifikalı koleksiyonleri, ürününüzü inceleyerek, hak ettiği değeri peşin olarak ödemeyi vadediyor.

İstanbul, antika dünyası için eşsiz bir kaynak. Şehrin farklı bölgelerinde bulunan antika dükkânları, her biri farklı bir hikâye anlatan eserlerle dolu. Osmanlı döneminden kalma porselenler, el işi tablolar, antik mobilyalar, Osmanlı kitapları ve daha birçok eşya, bu dükkanlarda bulunabilir. İstanbul antika dükkânları, geçmişin izlerini sürmek isteyenler için gerçek bir cennet olarak karşımıza çıkıyor.

Yaşam alanlarımız ne kadar modern anlayışla yapılırsa yapılsın, geçmişe duyulan özlem ve antika merakı yüzünden insanlar artık antika tablolara büyük rağbet gösteriyor. İstanbul Antikacı’nın deneyimli ve sertifikalı koleksiyonleri, antika tablolarınızı inceleyerek, hak ettiği değeri peşin olarak ödemeyi taahhüt ediyor.

Antika eserlerin restorasyonları

Antika eserlerin restorasyonları alanında uzman, sertifikalı kişiler tarafından yapılması gereklidir. Örneğin antika mobilya ve koltukların restorasyonları için sertifikalı koltuk tamiri uzmanlarından destek alınmaktadır. Mağazamızda bulunan antikaların bozulmaması, hava şartlarından etkilenmemeleri için havalandırma sistemlerine önem verilmektedir.

Çalışmalarımızda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine dikkat edilerek, belirli periyotlarda isg eğitimleri alınmakta, çalışma şartları yoğun olduğu dönemlerde OSGB Hizmeti talep edilmektedir. Ayrıca çalışma ortamlarında kişisel koruyucu donanım ekipman kullanılacaksa gerekli KKD alımı yapılmaktadır. Antika eserlerimizin temizlik hizmetleri için de temizlik firmaları ile anlaşmalarımız bulunmaktadır.

Gramofon Alan Yerler” üzerine bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir