Antika kitap alan yerler arasında önde gelen antikacılardan İstanbul Antikacı tarihi değeri olan Osmanlı ve tarihi kitapları hak ettiği fiyattan peşin satın alıyor.

İstanbul ve çevresinde tarihi kitap alanlar arasında öne çıkan Antika İstanbul, tarihi değeri olan kitaplarınızı değerinde alıyor, ödemesini nakit yapıyor. Kitap dışında, anı defterleri, fotoğraflar, resmi ya da gayri resmi yazışmaların tamamı çok özeldir ve değerlendirilmektedir.

Antika Kitap Alan Yerler

Antika kitap alan firmalar son yıllarda Türkiye’de oldukça yaygınlaştı. Ancak her sektörde olduğu gibi antika kitap, Osmanlı kitapları sektöründe de sertifikasız insanlar bulunmaktadır. Bu işi gerçek anlamıyla yapan ve sektör hakkında bilgi sahibi sertifikalı kişilerden fikir almadan tablonuzu satmayın. İstanbul ve çevresinde antika kitap alanlar içerisinde sertifikalı firma olarak öne çıkan İstanbul Antikacı, antika kitaplarınızı ve Osmanlı kitaplarınızı değerinde alıyor, ödemesini nakit yapıyor.

Antika Kitap Alan Yerler

Antika Kitap Alan Yerler

Antika kitaplar, nadir oldukları için değeri olan kullanılmış kitaplardır. Tarihi kitaplar, nadir bulundukları için (örneğin Osmanlı kitapları) değeri olan kullanılmış kitaplardır. Sahafların en çok malzeme kaynağı mahallelerdeki hurdacılardır. Hurdacı ve antikacılardan aldığımız malzemeler içinde sahaflar olarak keşif yapıyoruz. Bu anlamda sahaf, arkeoloğa çok benziyor. Eski kağıtların, kitapların, belgelerin arasından insanların bilmediği, önemine varmadığı şeyleri keşfedip çıkarıyoruz.

Kitap ve belgelerin sahaflara intikal edişi de çok değişik yollarla oluyor. Mesela tarihi değeri yüksek ancak hali perişan belgeler genellikle eskici, antikacı ve hurdacılardan sahaflara akıyor. Bu tür malzemeleri herkes bilmiyor, anlayacak özelliklere sahip olmanız lazım.

Gerçek sahaf meslek adabı gereği, kitabı uygun bir fiyata ehline ulaştırandır: “Sahaf elinden geçen bütün güzel eserleri kendine ayıramaz. Bu güzellikleri ehline, gerçek meraklısına, onu koruyacak, okuyacak muhatabına tevdi eder. Yıllardır aradığı bir kitabı bulup ehline, ilgilisine, ondan faydalar sağlayıp yazılar yazacak olan erbabına sunmak da büyük bir keyiftir.

Antika kitap, tarihi kitap, Osmanlı kitapları alanlar arasında Kadıköy, Üsküdar, Fatih, Ümraniye, Şişli, Beşiktaş, Pendik, Aksaray, Beyoğlu antika kilim alan yerler bulunmaktadır. Bununla birlikte İstanbul’un tüm semtlerinde tarihi eserleriniz değerinde nakit ödeme yöntemiyle satın alınmaktadır.

Antika Kitap Fiyatları

Antika Kitap Fiyatları

Antika Kitap Fiyatları

Antika kitap fiyatları belirlenirken ilk baskı kitapları koleksiyoncular tarafından oldukça rağbet görmektedir. Bununla birlikte ilk baskı genellikle daha sonraki baskılardan daha değerlidir. Yazarın imzaladığı ilk baskı daha da büyük değere sahiptir. Orijinal durumuna en yakın durumdaki bir kitap, kapağı kopmuş ve sayfaları eksik olan bir kitaptan daha fazla tercih edilir. Kitabın karmaşık bir cildi veya çizimleri varsa, bu da kitabın nadirliğini artırabilir.

Tarihi kitapların değerini belirlemede aşağıdaki kriterlere dikkat etmek, fiyat belirlemede oldukça önemlidir;

  1. Kitabın nadir bulunabilir olması fiyatını belirlemede en önemli etkendir.
  2. Tarihi kitaplar genellikle makine kullanılmadan el işçiliği ile yapılmaktadır.
  3. Antikanın tanımı gereği en az 100 yıllık olması kitabın değerini artırır.
  4. Tarihi kitapların durumu da fiyatını belirlemede önemli bir faktördür. Yıpranmış, parçalanmakta olan eski bir kitabın değeri çok az olacaktır
  5. Kitabın ilk baskı olması değerini belirlemede önemli bir kriterdir.
  6. Yazarın imzaladığı ilk baskı daha da büyük değere sahip olacaktır

Birçok ciddi ve deneyimli antika kitap koleksiyoncusu, 16. yüzyıl ve öncesinden kalma eserlerin izini sürmeye odaklanmıştır. Antika koleksiyoncularının ve meraklılarının çoğunun bildiği gibi, 100 yaş ve üzeri eşyalar genellikle “antika” olarak kabul edilir.

Birçok ciddi ve deneyimli antika kitap koleksiyoncusu, 16. yüzyıl ve öncesinden kalma eserlerin izini sürmeye odaklanmıştır. Antika koleksiyoncularının ve meraklılarının çoğunun bildiği gibi, 100 yaş ve üzeri eşyalar genellikle “antika” olarak kabul edilir. Antika kitapları, nadir oldukları için değeri olan kullanılmış kitaplardır.

Tarihi Kitaplarınızı Nasıl Satarsınız?

Telif hakkı sayfasındaki tarih başlık sayfasındaki tarihle eşleşiyorsa kopyanızın ilk baskı olması olasıdır. Yayınlanma tarihi telif hakkının alınmasından önceyse bu tarihler farklılık gösterebilir, ancak kullanılan gösterge buysa her iki tarihin de eşleştiğinden emin olmak isteyeceksiniz. Antika kitapları, nadir oldukları için değeri olan kullanılmış kitaplardır.

Tarihi kitapların satılırken ya da satın alınırken doğru insanlarla iletişime geçmek önemlidir. Satın alacak kişinin sahaf olması, kitabın değerinin tam karşılığını almanızı sağlayacaktır. Tarihi kitaplarınızı satmak istiyorsanız, öncelikle değerini belirlemek için sertifikalı koleksiyonculardan bilgi almalısınız. Her antikacı, bir koleksiyoncu değildir. Bu nedenle sertifikalı uzman portföy danışmanlarımızdan antikanız için fiyat teklifi almanızı öneriyoruz. Bizimle iletişime geçerseniz, antika eşyanız için en iyi fiyatı nakit olarak vereceğimizden şüpheniz olmasın.

İstanbul, antika dünyası için eşsiz bir kaynak. Şehrin farklı bölgelerinde bulunan antika dükkânları, her biri farklı bir hikâye anlatan eserlerle dolu. Osmanlı döneminden kalma porselenler, el işi tablolar, antik mobilyalar, Osmanlı kitapları ve daha birçok eşya, bu dükkanlarda bulunabilir. İstanbul antika dükkânları, geçmişin izlerini sürmek isteyenler için gerçek bir cennet olarak karşımıza çıkıyor.

İstanbul Antika Kitap Alanlar

Antika Kitap Alan Yerler

Antika Kitap Alan Yerler

İstanbul, antika dünyası için eşsiz bir kaynak. Şehrin farklı bölgelerinde bulunan antika dükkânları, her biri farklı bir hikâye anlatan eserlerle dolu. Osmanlı döneminden kalma kitaplar, el işi tablolar, antik mobilyalar ve daha birçok eşya, bu dükkanlarda bulunabilir. İstanbul antika dükkânları, geçmişin izlerini sürmek isteyenler için gerçek bir cennet olarak karşımıza çıkıyor.

Yaşam alanlarımız ne kadar modern anlayışla yapılırsa yapılsın, geçmişe duyulan özlem ve antika merakı yüzünden insanlar artık antika tablolara büyük rağbet gösteriyor. İstanbul Antikacı’nın deneyimli ve sertifikalı koleksiyonleri, antika kitaplarınızı inceleyerek, hak ettiği değeri peşin olarak ödemeyi taahhüt ediyor.

Antika koleksiyoncularının ve meraklılarının çoğunun bildiği gibi, 100 yaş ve üzeri antika eşyalar genellikle “antika” olarak kabul edilir. Antika kitapları, nadir oldukları için değeri olan kullanılmış kitaplardır. Yıpranmış, parçalanmakta olan eski bir kitabın değeri çok az olacaktır. İlk baskılar kitap koleksiyoncuları tarafından aranır ve ilk baskı genellikle daha sonraki baskılardan daha değerlidir.

Osmanlı Kitapları

Osmanlı Devleti’nde 600 yıllık tarih boyunca sadece 536 kitap yazıldı bunları yarısı dini kitaplar yarısı devletin tuttuğu belgeler ve sayım defterleridir. Osmanlıda elyazması yazarına müellif denir. Kopya edene hattat, müstensih denir. Osmanlı döneminde 1729‘da İbrahim Müteferrika matbaasında basımı yapılan ilk kitap olarak kayıtlara geçen “Vankulu Lügatı, Küçükçekmece İlk Baskı ve İmzalı Kitaplar Müzesi’nde sergileniyor.

Antika eserlerin restorasyonları

Antika eserlerin restorasyonları alanında uzman, sertifikalı kişiler tarafından yapılması gereklidir. Örneğin antika mobilya ve koltukların restorasyonları için sertifikalı koltuk tamiri uzmanlarından destek alınmaktadır. Mağazamızda bulunan antikaların bozulmaması, hava şartlarından etkilenmemeleri için havalandırma sistemlerine önem verilmektedir.

Çalışmalarımızda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine dikkat edilerek, belirli periyotlarda isg eğitimleri alınmakta, çalışma şartları yoğun olduğu dönemlerde OSGB Hizmeti talep edilmektedir. Ayrıca çalışma ortamlarında kişisel koruyucu donanım ekipman kullanılacaksa gerekli KKD alımı yapılmaktadır. Antika eserlerimizin temizlik hizmetleri için de temizlik firmaları ile anlaşmalarımız bulunmaktadır.

Antika Kitap Alan Yerler” üzerine bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir