Hakkındaki Videoyu Oynat Gramafon Alan Yerler

İSTANBUL GRAMAFON ALAN YERLER

ANTİKA İSTANBUL & ANTİKA GRAMAFON TANITIMI

İstanbul gramafon alan yerler arasında öne çıkan Antika İstanbul, gramofonlarınızı değerinde alıyor, ödemesini nakit yapıyor.

İstanbul ve yakın bölgelerinde gramafon alan yerler arasında sertifikalı koleksiyoncu olarak öne çıkan Antika İstanbul, gramafonlarınızı değerinde alıyor, ödemesini nakit yapıyor. Antik gramafon oldukça geniş kapsamlı bir koleksiyondur. Koleksiyonerlerden, DJ'lerden, müzik tutkunlarından, müzik endüstrisinden eski gramafonları değerinde satın alıyoruz.

İstanbul Gramafon Alan Yerler

Gramafon, 2. el gramafon alan yerler arasında Kadıköy, Üsküdar, Fatih, Ümraniye, Şişli, Beşiktaş, Pendik, Aksaray, Ataşehir, Beyoğlu  gramafon alan yerler bulunmaktadır. Bununla birlikte İstanbul'un tüm semtlerinde tarihi eserleriniz değerinde nakit ödeme yöntemiyle satın alınmaktadır.

Gramafon, tarihsel ve özelliğini yitirmemiş eski ürün olarak bilinir. İstanbul'da yeniyle eskiyi, gelenekselle, moderni bir arada barındıran gramafon İstanbul'da Osmanlı döneminden kalan eserler başta olmak üzere son dönem eserleri de barındırmaktadır. 

Büyük bir hareketliliğin yaşandığı mağazamızda antika tutkunları, taş plak çalan gramofonlardan yükselen müzikle nostalji kokan eski eşyalar arasında adeta zamanda yolculuğa çıkıyor. Mağazamızda, çocukluğuna dönmek isteyen, uzun yıllar önce üretilmiş ve kullanılmış antika gramafonlarla nostalji yaşamak isteyenlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor.

Gramafon, bir fonograf kaydı yazılı bir düz disk biçiminde, modüle edilmiş spiral oluktan oluşan analog ses depolama ortamıdır. Yaklaşık yarım yüzyıl boyunca diskler genellikle gomalaktan yapılmıştı. Daha önceki kayıtlarda ince bir aşındırıcı dolgu maddesi kullanılmakyaydı. 1940'lardan başlayarak, 20. yüzyılın sonlarının "orjinal kayıtları" olan polivinil (PVC) yaygınlaştı.

Bir müzik makinesi olmasa da fonotograf daha sonraki teknolojilerin gelişiminin önemli bir parçasıydı. Müziği hem kaydedebilen hem de çalabilen ilk müzik çalma cihazı fonograftı. 1887'de Alman Amerikalı mucit Emile Berliner (1851–1929), ses kaydetme ve çalma teknolojisi olan 'gramofonun' patentini aldı. Antik Yunanca (grámma, “harf”)  (phōnḗ, “ses”) kelimesinden türetilen Gramophone ticari markasından gelmektedir.

Gramafon Fiyatları

Gramafon fiyatları belirlenirken,  yaşı, durumu ve orjinalliği olarak değerlendirilebilir.  Gramafon 19. yüzyıl sonlarında çıkan teknolojilerdir. Bu nedenle bir gramafonun değerini anlamak için öncelikle onun yaşını gözönünde bulundurmak önemli bir fiyatlandırma kriteridir.

Bir diğer fiyatlandırma kriteri ise gramafonun çalma ve ses çıkışı durumu olmaktadır. 

Son olarak gramafonun nadirliği ve derecelendirilmesi de fiyatı belirlemede etkili bir unsurdur.

Orjinal gramafonlarınızı istanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz ürününüzü adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

Antika Gramafon Nasıl Anlaşılır?

Antika gramafon, yaşı ve durumu ile değerlendirilebilir. Kayıtların ses kalitesi ile dijital formatlar arasında farklılıklar vardır. Gramafon daha derin, daha zengin, daha sıcak ve daha kapsamlı bir kaliteye sahip olma eğilimindedir. İkincisi daha temiz, cilalı ve kaygan olma eğilimindedir ve daha yüksek kalitededir. 

Bazı eski gramafonlar, özellikle fonograflar, modern plakları çalamaz. Plakların ilk günlerinde plakların çoğu daha küçüktü ve modern plaklardan daha yüksek hızlarda çalınıyordu. Pikapınızı çalmayı denemeden önce plakla uyumlu olduğundan emin olun.

Antika eşyalar bir asırdan daha eskidir. Yaşı, talep nedeniyle değerini artırsa dadurumu iyi olmayabilir. Tabii ki bu eserlerin bakımına nasıl bakıldığına bağlı. Antika eşyanızın durumu ne kadar iyi olursa, yeniden satış fiyatı da o kadar yüksek olacaktır.

Antika bir kültürdür, geçmişine değer veren, tarihine değer veren insanların biriktirdiği plaklar ve gramafonlar antika koleksiyonumuzu oluşturuyor. Antika mağazamızda biz bu hizmeti vermeye çalışıyoruz. Zaman zamanda antika müzayedeleri yapıyoruz.  Antika severleri çoğaltmaya çalışıyoruz. Çünkü antika gerçekten farklı duygusal bir objedir. Geçmişin izlerini taşıyan plak ve gramafonlar ile geçmişimize değer vermeye ve geçmişimizi yaşatmaya çalışıyoruz.

Antika Gramafonlarınızı Nasıl Satarsınız?

Antika gramafonlarınızı satmak istiyorsanız, öncelikle değerini belirlemek için sertifikalı koleksiyonculardan bilgi almalısınız. Her antikacı, bir koleksiyoncu değildir. Bu nedenle sertifikalı uzman portföy danışmanlarımızdan antikanız için fiyat teklifi almanızı öneriyoruz. Bizimle iletişime geçerseniz, gramafonunuz için en iyi fiyatı nakit olarak vereceğimizden şüpheniz olmasın.

Gramafon alanlar Türkiye dahil taraf ülkelerin 1952 yılında 17 ülkenin katılımıyla imzalanan anlaşma gereğince yapılmaktadır. Antika İstanbul'un uzman ve sertifikalı koleksiyonleri, ürününüzü inceleyerek, hak ettiği değeri peşin olarak ödemeyi vadediyor. 

Gramafonlarınızı satarken ürününüzün yaşını ve durumunu bilmenizde fayda olacaktır. Orijinal kılıflar genellikle yeniden basılanlardan farklı bir tasarıma sahiptir.

Özelikle yeni nesil gençler nostalji anlamında ya da bu işi bilerek özelikle plak ve gramafon alanında koleksiyon yapanlar talep görüyor. Meraklı birçok kişi, yavaş yavaş bu kültür oluşuyor. Yani o modern kültürün eşyaların çok kullanışlı olmadığı bunların daha güzel olduğunu ve insan ruhuna dokunduğuna işaret ediyorlar.

Antika eserlerin restorasyonları alanında uzman, sertifikalı kişiler tarafından yapılması gereklidir. Örneğin antika mobilya ve koltukların restorasyonları için sertifikalı koltuk tamiri uzmanlarından destek alınmaktadır. Mağazamızda bulunan antikaların bozulmaması, hava şartlarından etkilenmemeleri için havalandırma sistemlerine önem verilmektedir. Çalışmalarımızda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine dikkat edilerek, belirli periyotlarda isg eğitimleri alınmaktadır. Antika eserlerimizin temizlik hizmetleri için de temizlik firmaları ile anlaşmalarımız bulunmaktadır.